説明
The CA828-HD has a viewing angle of 130 degrees and an HD sensor which means you get the best quality image with no blind spots. The 4pc of IR LEDs allow you to see up to 30 feet even in the darkest night and guarantee no glare from these infra-reds.

| モデル | CA828-HD |
| イメージセンサー | 1/2.9インチCMOS |
| 決議 | 1080P |
| 有効画素数 | 1920(H)x1080(V) |
| ピクセルサイズ | 1.8×1.8μm |
| 視野角 | 135度 |
| 防水等級 | IP69K |
| 耐衝撃 | 10G |
| フレームレート | 25/30fps |
| LEDライト | 4pc IR LEDs |
| 電源 | DC9-18V(反転モニターより) |
| オーディオ | サポート |
| オートヒーティング | サポート |
| 暗視距離 | 15m |
| ハウジング素材 | 頑丈な鋳造金属 |
| 消費電力 | 160mA |
| 単位重量 | 200g |
| 動作温度 | -20℃-70℃, RH95%MAX |




