Beschreibung
The CA828-HD has a viewing angle of 130 degrees and an HD sensor which means you get the best quality image with no blind spots. The 4pc of IR LEDs allow you to see up to 30 feet even in the darkest night and guarantee no glare from these infra-reds.

| Modell | CA828-HD |
| Bildsensor | 1/2,9'' CMOS |
| Auflösung | 1080P |
| Effektive Pixel | 1920(H)x1080(V) |
| Pixel Größe | 1,8×1,8μm |
| Betrachtungswinkel | 135 Grad |
| Wasserdichte Bewertung | IP69K |
| Stoßsicher | 10G |
| Bildfrequenz | 25/30fps |
| LED-Leuchten | 4 Stück IR-LEDs |
| Stromversorgung | DC9-18V (vom Umkehrmonitor) |
| Audio | Unterstützung |
| Autoheizung | Unterstützung |
| Nachtsichtweite | 15m |
| Material des Gehäuses | Strapazierfähiger Metallguss |
| Stromverbrauch | 160mA |
| Einheit Gewicht | 200g |
| Betriebstemperatur | -20℃-70℃, RH95%MAX |




