Descripción
The CA401-HD backup camera boasts 5 advanced infrared illuminators, allowing you to enjoy colorful images during the day as well as clear imagery at night. With the camera’s built-in microphone, you can hear as well as see what’s behind you, also you could easily choose the mirror or no mirror image on the cable.

| Modelo | CA401-HD |
| Sensor de imagen | CMOS DE 1/2,9 |
| Resolución | 1080P |
| Píxeles efectivos | 1920(H)x1080(V) |
| Tamaño en píxeles | 1.8x1.8μm |
| Ángulo de visión | 135 grados |
| Grado de impermeabilidad | IP69K |
| A prueba de golpes | 10G |
| Frecuencia de imagen | 25/30fps |
| Luces LED | 5 LEDs IR |
| Fuente de alimentación | DC9-18V (del monitor de marcha atrás) |
| Audio | Ayuda |
| Calefacción | Ayuda |
| Distancia de visión nocturna | 15m |
| Material de la carcasa | Metal fundido resistente |
| Consumo de energía | 160 mA |
| Peso unitario | 200g |
| Operación Temp | -20℃-70℃, RH95%MAX |






