Beschreibung
The CA401-HD backup camera boasts 5 advanced infrared illuminators, allowing you to enjoy colorful images during the day as well as clear imagery at night. With the camera’s built-in microphone, you can hear as well as see what’s behind you, also you could easily choose the mirror or no mirror image on the cable.

| Modell | CA401-HD |
| Bildsensor | 1/2,9'' CMOS |
| Auflösung | 1080P |
| Effektive Pixel | 1920(H)x1080(V) |
| Pixel Größe | 1.8x1.8μm |
| Betrachtungswinkel | 135 Grad |
| Wasserdichte Bewertung | IP69K |
| Stoßsicher | 10G |
| Bildfrequenz | 25/30fps |
| LED-Leuchten | 5 Stk. IR-LEDs |
| Stromversorgung | DC9-18V (vom Umkehrmonitor) |
| Audio | Unterstützung |
| Autoheizung | Unterstützung |
| Nachtsichtweite | 15m |
| Material des Gehäuses | Strapazierfähiger Metallguss |
| Stromverbrauch | 160mA |
| Einheit Gewicht | 200g |
| Betriebstemperatur | -20℃-70℃, RH95%MAX |






