Beschrijving
The CA8088-HD wide viewing camera is up to horizontal 200 degree, offers superior image quality in full HD 1080p resolution. Suitable for all types of vehicle applications, including bus, coach, rail, vans, and many more. It features built-in non-LEDs combined super starlight vision, with colorful images even in the darkest night. Clearly captures obstacles and other details outside the vehicle.
| Model | CA8088-HD |
| Beeldsensor | 1/2,9'' CMOS |
| Resolutie | 1080P |
| Effectieve pixels | 1920 (H)x1080 (V) |
| Pixelgrootte | 1.8x1.8μm |
| Kijkhoek | 200 graden |
| Waterdichtheid | IP69K |
| Schokbestendig | 10G |
| Framerate | 25/30fps |
| Nachtzicht | Super sterrenlicht zichtlens |
| Voeding | DC9-18V (van achteruitrijmonitor) |
| Audio | Ondersteuning |
| Auto Verwarming | Ondersteuning |
| Afstand nachtzicht | 15m |
| Materiaal behuizing | Zwaar gegoten metaal |
| Stroomverbruik | 160 mA |
| Gewicht eenheid | 200g |
| Bedrijfstemperatuur | -20℃-70℃, RH95%MAX |

