説明
The CA401-HD backup camera boasts 5 advanced infrared illuminators, allowing you to enjoy colorful images during the day as well as clear imagery at night. With the camera’s built-in microphone, you can hear as well as see what’s behind you, also you could easily choose the mirror or no mirror image on the cable.
| モデル | CA401-HD |
| イメージセンサー | 1/2.9インチCMOS |
| 決議 | 1080P |
| 有効画素数 | 1920(H)x1080(V) |
| ピクセルサイズ | 1.8x1.8μm |
| 視野角 | 135度 |
| 防水等級 | IP69K |
| 耐衝撃 | 10G |
| フレームレート | 25/30fps |
| LEDライト | 5pc IR LEDs |
| 電源 | DC9-18V(反転モニターより) |
| オーディオ | サポート |
| オートヒーティング | サポート |
| 暗視距離 | 15m |
| ハウジング素材 | 頑丈な鋳造金属 |
| 消費電力 | 160mA |
| 単位重量 | 200g |
| 動作温度 | -20℃-70℃, RH95%MAX |



