説明
The CA8088-HD wide viewing camera is up to horizontal 200 degree, offers superior image quality in full HD 1080p resolution. Suitable for all types of vehicle applications, including bus, coach, rail, vans, and many more. It features built-in non-LEDs combined super starlight vision, with colorful images even in the darkest night. Clearly captures obstacles and other details outside the vehicle.
| モデル | CA8088-HD |
| イメージセンサー | 1/2.9インチCMOS |
| 決議 | 1080P |
| 有効画素数 | 1920(H)x1080(V) |
| ピクセルサイズ | 1.8x1.8μm |
| 視野角 | 200度 |
| 防水等級 | IP69K |
| 耐衝撃 | 10G |
| フレームレート | 25/30fps |
| ナイトビジョン | スーパースターライトビジョンレンズ |
| 電源 | DC9-18V(反転モニターより) |
| オーディオ | サポート |
| オートヒーティング | サポート |
| 暗視距離 | 15m |
| ハウジング素材 | 頑丈な鋳造金属 |
| 消費電力 | 160mA |
| 単位重量 | 200g |
| 動作温度 | -20℃-70℃, RH95%MAX |

