Descripción
The CA207-HD Mini back Camera offers superior image quality in full HD 1080p resolution. Suitable for all types of vehicle applications, including bus, coach, rail, vans, and many more. It features built-in non-LEDs combined super starlight vision, with colorful images even in the darkest night. Clearly captures obstacles and other details outside the vehicle.

| Modelo | CA207-HD |
| Sensor de imagen | CMOS DE 1/2,9 |
| Resolución | 1080P |
| Píxeles efectivos | 1920(H)x1080(V) |
| Tamaño en píxeles | 1.8x1.8μm |
| Ángulo de visión | 135 grados |
| Grado de impermeabilidad | IP69K |
| A prueba de golpes | 10G |
| Frecuencia de imagen | 25/30fps |
| Visión nocturna | Lente de visión súper starlight |
| Fuente de alimentación | DC9-18V (del monitor de marcha atrás) |
| Audio | Ayuda |
| Calefacción | Ayuda |
| Distancia de visión nocturna | 15m |
| Material de la carcasa | Metal fundido resistente |
| Consumo de energía | 160 mA |
| Peso unitario | 200g |
| Operación Temp | -20℃-70℃, RH95%MAX |







