Beschreibung
The CA207-HD Mini back Camera offers superior image quality in full HD 1080p resolution. Suitable for all types of vehicle applications, including bus, coach, rail, vans, and many more. It features built-in non-LEDs combined super starlight vision, with colorful images even in the darkest night. Clearly captures obstacles and other details outside the vehicle.

| Modell | CA207-HD |
| Bildsensor | 1/2,9'' CMOS |
| Auflösung | 1080P |
| Effektive Pixel | 1920(H)x1080(V) |
| Pixel Größe | 1.8x1.8μm |
| Betrachtungswinkel | 135 Grad |
| Wasserdichte Bewertung | IP69K |
| Stoßsicher | 10G |
| Bildfrequenz | 25/30fps |
| Nachtsicht | Super Starlight-Vision-Objektiv |
| Stromversorgung | DC9-18V (vom Umkehrmonitor) |
| Audio | Unterstützung |
| Autoheizung | Unterstützung |
| Nachtsichtweite | 15m |
| Material des Gehäuses | Strapazierfähiger Metallguss |
| Stromverbrauch | 160mA |
| Einheit Gewicht | 200g |
| Betriebstemperatur | -20℃-70℃, RH95%MAX |







