説明
The CA827-HD with a robust encasing, this reverse camera will be fit to withstand all weather conditions. It has an ultra-wide viewing angle of 130° and 2000 TV Lines for the greatest image from behind your vehicle. This image will remain great even at night as its 4 infrared lights will provide perfect night vision. The camera comes with a 3-year warranty, 5 Pin connection, or an RCA adapter for optional.

| モデル | CA827-HD |
| イメージセンサー | 1/2.9’’ CMOS |
| 決議 | 1080P |
| Effective Pixels | 1920(H)x1080(V) |
| ピクセルサイズ | 1.8x1.8μm |
| 視野角 | 135度 |
| Waterproof Rating | IP69K |
| 耐衝撃 | 10G |
| Frame Rate | 25/30fps |
| LEDライト5 | 4pc IR LEDs |
| 電源 | DC9-18V (from reversing monitor) |
| オーディオ | サポート |
| Auto Heating | サポート |
| Night Vision Distance | 15m |
| Housing Material | Heavy-duty cast metal |
| Power Consumption | 160mA |
| Unit Weight | 200g |
| Operation Temp | -20℃-70℃, RH95%MAX |




